Weekend Disney’a

Myszki z Ćmińska

Projekt polegał na zaprezentowaniu lokalnej społeczności zarówno historii jak i obecnej tradycji Walt Disney’a .  Pomysł sam przyszedł młodzieży do głowy, bo jest to temat, który także ich interesuje. Młodzież zorganizowała warsztaty na temat Walta Disney’a dla dzieci z pobliskich okolic. dzieci razem bawiły się i brały udział w warsztatach.

Miedziana Góra

1 - 3 sierpnia

Zespół

Amelia Rudnicka
Maria Stępień
Julia Cedro
Agnieszka Herbuś

Dzieci podczas weekendu miały okazję wziąć udział w warsztatach związanych z bajkami Walt Disney. Jednak nie tylko oglądały bajki, ale także miały okazję w ciekawy sposób poznać historię, oglądanych przez siebie bajek.

Pierwszy dzień to były warsztaty dotyczące historii, a także warsztaty rysunku, oraz dekorowanie ciasteczek, co chyba najbardziej podobało się dzieciom – mówiła Amelia, koordynatorka grupy projektowej.

Drugiego dnia odbyło się czytanie bajek i zabawy na świeżym powietrzu w ten piękny wakacyjny dzień. Dzieci miały okazję wziąć udział w zabawach, które urozmaiciły im wakacyjne dni.

Ostatniego dnia dzieci wzięły dział we wspólnej zabawie. Miały okazję przebrać się za postacie z bajek Disney, a także wzięły udział w zabawach z nimi związanych. Dzieci miały także zorganizowane atrakcje związane z projektem.

Grupie bardzo dobrze pracowało się razem, ich problemy były głównie techniczne ale razem dali radę je pokonać.

„Bardzo fajne wydarzenie, wczoraj i przedwczoraj były bajki, a także zabawy fajne. Czegoś nowego czego dowiedziałem się, to to, że były bajki które powstały jeszcze przed II wojną światową” – mówił Kacper, uczestnik projektu.

Julia przyszła na projekt bo była ciekawa nowego wydarzenia i bardzo lubi w takich uczestników, dowiedziała się także nowych rzeczy o Myszce Mikey.