Świadomi Młodzi

Świadomi Młodzi

Celem projektu było kształtowanie postaw obywatelskich wśród młodych, ich aktywizacja oraz rozwijanie kompetencji miękkich. W OSP Miedziana Góra odbyło się spotkanie podczas którego młodzież miała okazję poznać różne opcje rozwoju dla siebie.

Miedziana Góra

19.07.2019 r.

Zespół

Paweł Żelazny
Michał Pękowski
Julia Wierzbicka
Rafał Kazała
Jakub Zimny
Piotr Wieczorek
Piotr Czerwiak
Piotr Łyżwa

Świadomi Młodzi to projekt, który powstał w zakątkach gminy Miedziana Góra, w której z pewnością inspiracją dla młodych jest wójt gminy – Damian Sławski, obecnie najmłodsza osoba na takim stanowisku w naszym kraju.

Celem projektu było pokazanie młodym ludziom możliwości jakie przed nimi stoją, gdy chcą angażować się w akcje społeczne i obywatelskie. Uczestnicy spotkania mówili, że według nich w życiu każdego młodego człowieka ważne jest to, aby mógł działać dla innych. Taką opinię przedstawił min. Piotr Michalski.

W ramach spotkania odbył się krótki wykład o start – upach. Młodzi ludzie dowiedzieli się jak powstaje taka mała firma oraz jak działa, poznali podstawowe zasady i definicje. Mieli także przykład z historii, ponieważ pojawiły się informacje o małych start – upach, które obecnie przekształciły się w duże firmy i generują ogromne zyski. Z pewnością takie spotkanie było motywujące dla młodzieży.

Przedstawiciele Fundacji Stefana Artwińskiego opowiedzieli o wolontariacie i możliwościach, w jakie młodzi ludzie mogą się zaangażować, min. różnego rodzaju szkolenia dla młodzieży.

Pomysłodawcy projektu byli bardzo zadowoleni ze swojej pracy i uważają, że organizacja takich wydarzeń dla młodych to dobry sposób na sprawdzenie się w organizacji wydarzeń.

Lider grupy przyznał, że tak naprawdę była to grupa przyjaciół, która wpadła na pomysł zaangażowania młodzieży z okolic, ale nie tylko do aktywności społecznej. Warto dodać, że na konferencję przybyła również młodzież z sąsiednich gmin.

Realizacja projektu przyszła dla mnie dość płynnie i jestem zadowolony z efektów mojej pracy – tak o swoim wydarzeniu powiedział Paweł Żelazny, lider grupy Świadomi Młodzi.

Projekt swoim patronatem objęła pani Minister Anna Krupka. Wydarzenie grupa zrealizowała we współpracy z Fundacją Stefana Artwińskiego i Ogólnopolską Federacją Młodych.