Mróweczki znad rzeczki

Mróweczki znad rzeczki

W ramach projektu odbył się kilkudniowy obóz dla młodych harcerzy. Zaangażowana młodzież z projektu postanowiła zachęcić swoich młodszych kolegów i koleżanki do doskonalenia umiejętności w harcerstwie. Tematyką tegorocznego obozu były losy polskich harcerzy w czasie II wojny światowej.

Miedziana Góra

1 - 3 lipca

Zespół

David Kitssa,
Kacper Fert,
Szymon Surma,
Seweryn Kasprzyk,
Dominika Szybalska,
Julia Radlica

Biwak zorganizowany przez młodzież z Ćmińska cieszył się dużą popularnością, młodzież spędziła 3 dni pod namiotami. Hasłem tegorocznej edycji było „Śladami szarych szeregów”.

Podczas obozu harcerskiego młodzi ludzie poznawali historię swoich rodaków, którzy uczestniczyli w II wojnie światowej i wtedy, jako harcerze, walczyli o niepodległość naszego kraju. Z pewnością takie wydarzenie wzbudziło postawy patriotyczne wśród dzieci i młodzieży.

„Obozowicze mieli okazję poznać piosenki śpiewane przez harcerzy, znaki patrolowe, szyfry oraz musztrę” – mówił Kacper Fert organizator wydarzenia.

Dodatkową atrakcją dla obozowiczów była nocna gra terenowa oraz ognisko obrzędowe. Mimo iż pogoda nie rozpieszczała, wszyscy w gronie przyjaciół spędzili wspaniale czas na łonie natury. Pokazało to też dzieciom, że fajnie spędzić czas bez urządzeń elektronicznych i internetu. Buduje to wśród młodych ludzi coraz większe poczucie, że czasu spędzonego na świeżym powietrzu nie zastąpi nic.

„Współpraca z grupą przebiegała bezproblemowo, w czym pomogła wieloletnia znajomość członków grupy, zaowocowało to dobrą komunikacją i brakiem konfliktów” – mówił David Kitssa, lider grupy projektowej.

Młodzi ludzie z pewnością wiele nauczyli się podczas tych kilku dni spędzonych na świeżym powietrzu w gronie innych harcerzy. Była to przygoda życia.