Master Chef Fruit

Mistrzowie Carvingu

Projekt polegał na zorganizowaniu warsztatów, a potem konkursu z … rzeźbienia w owocach. To innowacyjny pomysł grupy projektowej z Sędziszowa. Młodzi ludzie zafascynowani nową techniką postanowili namówić do tego kolegów i koleżanki, bo przecież jest to popularna sztuka, którą często spotyka się np w restauracjach.

Sędziszów

wrzesień 2019

Zespół

Antoni Dudziński

Celem projektu było pokazanie rówieśnikom nowej, alternatywnej formy sztuki, co podniosło także ich kompetencje artystyczne i rozbudowało wyobraźnię. Dzięki warsztatom wszyscy mieli też bardzo dużo fun’u, na pewno później było także smakowicie, choć zapewne szkoda było zjeść takie dzieła sztuki.

Pierwsza część projektu, czyli warsztaty odbyły się w restauracji pani Katarzyny Libiszewskiej, i to właśnie ona wraz z panią Aldoną Grabdą uczyły uczestników sztuki carvingu, min. kwiatka z marchewki, czy niedźwiadka z pomarańczy.

Po zakończonych warsztatach odbył się konkurs, a na niego przybyły także władze gminy. Wszyscy świetnie się bawili, nie zabrakło wsparcia i kibicowania dla uczestników konkursu. Konkurs odbył się w kategorii rośliny, postać i freestyle.

Grupa zastanawia się czy nie rozwijać dalej nowo poznanej pasji i nie stworzyć koła zajmującego się właśnie rzeźbieniem z owoców, z pewnością jest to ciekawa inicjatywa i trzymamy za nią kciuki!

 

Zdjęcia zostały wykonane przez panią Jolantę Wiekierę.