Mania Działania Górno

Chór Kameralny Cantus Puellis

Założeniem projektu było zorganizowanie pieszego rajdu dla mieszkańców gminy Górno, a przede wszystkim dla młodzieży.

Dlaczego? Po to, aby pokazać im, że są ciekawsze sposoby spędzania czasu w wakacje, że nie musi to być tylko internet i telefon, ale warto zadbać przede wszystkim o swoje zdrowie, np uprawiając sport.

Grupa na co dzień spotyka się i śpiewa razem w Gminnym Ośrodku Kultury w Górnie.

Górno

26 lipca 2019

Zespół

Monika Czaja
Aleksandra Zagozda
Patrycja Wojciechowska
Monika Syska
Martyna Ciesielska

Celem projektu było pokazanie młodym ludziom świata na zewnątrz, podczas pięknej pogody młodzi ludzie mogli zbratać się z naturą i przede wszystkim oderwać od wirtualnej rzeczywistości. Spędzili także razem czas i poznali wartość zdrowego stylu życia i uprawiania sportu.

Przede wszystkim w ramach projektu odbył się pieszy rajd, w którym wzięła udział nie tylko młodzież z Górna, ale także z Kielc, Krajna, Leszczyn, Bęczkowa i Radlina. Pozwoliło to na integrację młodych ludzi z sąsiednich gmin i poznanie się nawzajem młodzieży z okolic. Przede wszystkim jednak mieli okazję spróbować zdrowego stylu życia i zobaczyli jak bardzo ważny jest ruch, także w ich młodym jeszcze życiu.

Jednak po pieszym rajdzie młodzi ludzie nie zostali bez zabawy i poczęstunku, odbył się potem także piknik integracyjny, dzięki czemu pogłębili swoje nowe znajomości, i być może w przyszłości sami zorganizują jakiś projekt w innej gminie.