Food champion

Food champions

Projekt miał na celu zorganizowanie warsztatów o zdrowym żywieniu podczas tegorocznych dożynek. Działanie było skierowanie głownie do najmłodszych uczestników dożynek jak i ich rodziców. Na stoisku  odbywały się także gry i zabawy z nagrodami.

Bieliny

15 sierpnia 2019

Zespół

Julia Klimek
Bartłomiej Skrzyniarz
Wiktoria Durlej
Urszula Korycińska
Amelia Gorzawska

Projekt odbył się podczas wakacyjnych dożynek. Grupa młodzieży z Bielin postanowiła umilić czas dzieciom, ale także dorosłym biorącym udział w wakacyjnym przedsięwzięciu. Nie chodziło jednak tylko o to, aby pobawić się z młodszymi kolegami i koleżankami, grupa postawiła sobie za cel, aby czegoś ich nauczyć.. co to było?

Tak, jak już pewnie się domyśliliście były to właśnie warsztaty o zdrowym żywieniu. Food champions, jak nosi nazwa grupy pokazali jak być prawdziwymi championami jedzenia. Dlaczego to tak ważne, aby nasze brzuchy i ciała cieszyły się zdrowym pokarmem i sprawnością na długie lata? Właśnie na takie i inne pytania odpowiadali podczas spotkania.

Młodzież i dzieci mieli także możliwość samodzielnie przygotować proste potrawy, tak aby nauczyć się, co zrobić kiedy na przykład mama zapomni zrobić obiadu..

Dzieci bardzo dobrze bawiły się także podczas konkursów z nagrodami. Grupa z Bielin wspaniale umiliła czas uczestnikom dożynek w Bielinach.