Drabina

Teatr Pozorów

Projekt miał na celu poruszenie problemu przepaści międzypokoleniowej. Odbyło się to poprzez wystawienie spektaklu „MOST” w którym brali udział zarówno dzieci, młodzież, a także seniorzy. Pozwoliło to na ukazanie problemu, a przy okazji podjęcie pierwszych kroków do rozwiązywania go przez współpracę pokoleń.

Kielce

18 września

Zespół

Krystian Łata
Kinga Milcarz
Katarzyna Giera
Wiktoria Nalepa

Projekt miał na celu przygotowanie spektaklu, który skłoni do refleksji i przedstawi wyjątkowe historie młodych osób. Wcześniej natomiast odbyły się warsztaty teatralne, aby przygotować jego uczestników do wystąpienia na scenie i przekazania im podstawowych umiejętności teatralnych. Co ciekawe w projekcie wzięła udział nie tylko młodzież, ale także seniorzy.

Spektakl pt. „MOST –  Historia pewnej znajomości” został wystawiony w Wojewódzkim Domu Kultury. Poruszał on m. in. tematykę różnic pokoleniowych, które są bardzo powszechnym zjawiskiem w dzisiejszych czasach. Grupa aktorów składała się z nastolatków i seniorów, a czas spędzony na próbach wpłynął na utworzenie wspaniałych międzypokoleniowych przyjaźni. Również na widowni dało się zauważyć osoby w przeróżnym wieku – od dzieci do osób starszych.

Dzięki temu projekt pokazał, ale także sam odpowiedział na problem różnic i występujących obecnie kłótni międzypokoleniowych

Cel został osiągnięty, a widzowie wyszli z przedstawienia z nowymi przemyśleniami na temat relacji m. in. z dziadkami i wnukami. Twórcy pokazali młodym uczestnikom, że starsze pokolenia nie składają się jedynie z zacofanych osób, ale też z ludzi, którzy kryją w sobie wyjątkowe historie i chętnie się nimi podzielą, jeśli znajdą chętnych słuchaczy.