Czas na sport

Eksplozja

W ramach projektu odbył się turniej i warsztaty sportowe na terenie gminy Połaniec. Było to duże wydarzenie dla całej społeczności, a udział w spotkaniu wzięli udział także mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Połaniec

21 sierpnia 2019

Zespół

Weronika Tworek
Agnieszka Godzwon
Aneta Brzostowicz
Katarzyna Kosowicz
Mateusz Skrzypek
Joanna Kaczor

Pomysł na projekt wziął się stąd, że grupa realizująca projekt jest w nim bardzo zamiłowana. Zależało im przede wszystkim na promocji sportu w ciekawy sposób. Zorganizowali turniej sportowy, ale nie była to jedyna atrakcja podczas tego gminnego wydarzenia.

W turnieju sportowym wzięli udział także przedstawiciele z okolicznych gmin. Poza samym turniejem odbyły się także zabawy dla uczestników, wykonane metoda edukacji przez sport, z pomocą przedstawicieli z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach.

Turniej sportowy nie był jednak jedyną atrakcją wydarzenia, ponieważ na plenerowej scenie wystąpiły zespoły z Gminnego Centrum Kultury, a mieszkańcy mogli posłuchać niesamowitych lokalnych talentów. Mogli oglądać zarówno śpiew, jak i taniec w wykonaniu młodych artystów.

Atrakcja, która cieszyła się największą popularnością i z pewnością świadczy o innowacyjności projektu to Piana Party, które odbyło się dzięki pomocy lokalnemu zastępowi Straży Pożarnej. Dzieci i młodzież po zawodach sportowych, a także pomimo kiepskiej pogody, chętnie zanurzyła się w pianę pochodzącą ze strażackiego węża.

Dziewczyny przyznają, że nie obyło się bez trudności, a także, że to dzięki wierze opiekunów w ich działania udało im się dobrnąć do końca projektu. Agnieszka, członkini grupy tak mówiła o wspólnych działaniach.

Grupa i uczestnicy są zadowoleni z projektu, uważają, że grupa była bardzo zgrana, lepiej niż w zeszłym roku, kiedy realizowali razem pierwsze tego typu działanie – mówiła Weronika Tworek, liderka grupy młodzieżowej.