Baw się i tańcz

Banto Team

W ramach projektu odbyły się cotygodniowe zajęcia banto fitnessu na świeżym powietrzu na boisku w Szerzawach, a potem także w Pawłowie. W zajęciach brała udział nie tylko młodzież, ale także dorośli. pozwoliło to spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu, a w dodatku aktywnie.

Pawłów

lipiec - wrzesień

Zespół

Izabela Jasztal
Marysia Skrzeczyna
Julia Kozieł
Karolina Rusin

Celem projektu było zorganizowanie cyklu zajęć banto fitness oraz zaktywizowanie i zachęcenie do aktywnego spędzania czasu dzieci i młodzieży z terenu gminy Pawłów.

Podczas zajęć uczestnicy zapoznali się z metodą banto fitness, która polega na dodaniu muzyki do prostych choreografii składających się z kroków aerobikowych. Pozwoliło im to na poprawienie swojej koordynacji ruchowej i kondycji. Odnalezienie radości w nowej aktywności znacznie podniosło pewność siebie wśród młodzieży.
A co mówili sami uczestnicy?
„Przychodzę na zajęcia, ponieważ jest super atmosfera!”
„Można poznać nowych ludzi, poznałam już dwie nowe dziewczyny!”
„Bardzo mi się podoba!”
Cykl zajęć zakończyła wspólna zabawa w rytmach muzyki dance i ognisko, które pomogło odzyskać trochę spalonych kalorii. Jednak, żeby nie zaprzestać dbania o zdrowie, zamiast słodkich napojów ze sklepów na młodych ludzi czekały świeżo wyciskane soki owocowe.
Pawłów już wie, że w zdrowym ciele zdrowy duch!