Art Space Kielce

MRM Kielce

Projekt zakładał zorganizowanie przestrzeni, w której mogliby zaprezentować się kieleccy młodzi artyści. Dzięki takim występom, mogli pokazać się nie tylko wśród młodzieży z Kielc ale także przed przedstawicielami władz. W ramach projektu odbyło się także zakończenie I kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Kielce.

 

Kielce

22 września 2019

Zespół

Gabriela Dziubińska
Filip Sornat
Jakub Makuch
Zuzanna Chudzicka
Mikołaj Skrzeczyna

Projekt polegał na stworzeniu w mieście przestrzeni, w której młodzi ludzie aktywnie zagospodarują swój czas i zwiększą swoją świadomość sztuki. Grupie zależało także na promocji aktywności społecznej i obywatelskiej, gdyż sami są członkami Młodzieżowej Rady Miasta Kielce.

W ramach projektu odbyło się zakończenie I kadencji Młodzieżowej Rady Miasta, które było przestrzenią do pochwalenia się osiągnięciami pierwszej kadencji. Ponadto młodzi ludzie mogli zobaczyć dlaczego warto udzielać się na rzecz lokalnej społeczności.

Nie był to koniec atrakcji podczas wydarzenia, które odbyło się w Kieleckim Centrum Kultury, ponieważ wydarzenie uatrakcyjnił występ młodzieży z Domu Kultury „Zameczek”, która pochwaliła się swoimi umiejętnościami wokalnymi. A nawet jeden z wokalistów zaśpiewał piosenkę o… Kielcach 🙂

Wydarzenie było okazją do docenienia swojej lokalnej społeczności i miasta. Pokazało, że w Kielcach młodzi ludzie także mają dużo możliwości, muszą tylko wiedzieć jak z nich skorzystać.

Działanie projektowe były wspaniałą okazją dla kieleckiej młodzieży do aktywniejszego zaangażowania się w życie publiczne.

W wydarzeniu wzięli także udział przedstawiciele władz miasta, min. Zastępca Prezydenta Miasta Kielce pan Marcin Różycki, opiekunka MRM Kielce pani Martyna Obarska, a także Radni Rady Miasta Kielce. Dziękujemy za tak duże zaangażowanie w pracę z młodzieżą.