Ostatnie godziny, żeby sięgnąć po grant!

Mieszkasz w jednej z tych gmin?

Kielce, Sędziszów, Rytwiany, Połaniec, Miedziana Góra, Starachowice, Łopuszno, Łubnice, Pawłów, Bieliny, Górno, Ćmielów i Radoszyce?

To ostatnie godziny, żeby aplikować o grant w ramach Manii Działania! To proste! Znajdź swoją gminę poniżej i napisz do organizacji, która koordynuje program, że chcesz złożyć wniosek! Potem opisz swój pomysł w formularzu i wraz ze znajomymi zgranijcie 1000zł na jego realizację! Weźmiesz udział w ciekawych szkoleniach, wydarzeniach towarzyszących i dostaniesz wsparcie doświadczonego mentora!

Nie czekaj! Czas masz do jutra! Przyznanie grantów już 29 maja!

W każdej z gmin działa organizacja, która przyznaje środki. Mania Działania nie polega na rozdzielaniu funduszy. To program, który edukuje i pobudza aktywność młodzieży z gmin województwa świętokrzyskiego. Opiera się on na systemie małych grantów dla nieformalnych grup młodzieżowych. Grupa młodych ludzi realizuje swój własny projekt, począwszy od opisania pomysłu, przez realizację, kończąc na odpowiedzialności za jego wykonanie. Uczestnicy otrzymują małe granty w wysokości do 1000 zł – takie niewielkie pieniądze pozwalają młodzieży uczyć się jak nimi zarządzać. Młodzież przez cały okres realizacji projektu znajduje się pod opieką profesjonalnie przygotowanego opiekuna – coach’a. Uczestnicy programu biorą także udział w regionalnych szkoleniach i wydarzeniach, podczas których poznają rówieśników i nawiązują cenne znajomości.

 

W 2018 roku powstały 33 młodzieżowe projekty, bezpośrednio zaangażowało się ponad 300 uczestników, na wydarzenia przyszło ponad 3 tysiące osób, a za pomocą mediów dotarliśmy do dziesiątek tysięcy! Młodzi ludzie wiele się nauczyli podczas programu, przede wszystkim jak zarządzać grupą, współpracować, ale także odpowiedzialności za pieniądze. Dało im to motywację do dalszych działań społecznych na rzecz gminy i cenne kontakty. Zaangażowanie młodzieży w życie lokalne to najlepszy sposób, żeby w przyszłości chcieli zostać w gminie.