Konferencja kończąca #MD2018

04.10.2018r. to był wielki dzień dla wszystkich Maniaków Działania. Spotkaliśmy się w niesamowitym miejscu, były światła, dym.. a to wszystko dlatego, że były powody do świętowania! I to niebanalne.

Zakończyła się I edycja Manii Działania, w programie wzięło udział 13 gmin, a powstały 33 młodzieżowe projekty. Czy to nie jest niesamowite? W programie bezpośrednio wzięło udział 312 osób, a za pomocą mediów dotarliśmy aż do ok. 19 tysięcy osób!!! To są dowody na to, że młodzież działa w naszym regionie i rzeczywiście chce coś robić.

Na konferencji zobaczyliśmy efekty wszystkich zrealizowanych projektów, ale były to także wnioski wyciągnięte z całego programu i szkolenia ewaluacyjnego.

Oczywiście były także oklaski i dyplomy wręczone przez Marszałka Adama Jarubasa i Macieja Ziernika – prezesa Centrum Wolontariatu.

Postanowiliśmy nagrodzić 5 grup w 4 kategoriach: Eksplozja (dotarcie do największej grupy odbiorców), Fit jest Git oraz Victoriavolley (najlepsze udokumentowanie projektu w mediach społecznościowych), PLiS (za zaangażowanie w organizację największej ilości osób spoza grupy) oraz Spóźnieni (za najlepsze nagłośnienie projektu w mediach lokalnych).

Oczywiście to nie koniec, to dopiero początek drogi naszej wspaniałej świętokrzyskiej młodzieży, która ma w sobie moc i energię. Trzymamy kciuki i powodzenia w dalszych działaniach!